تبلیغات
مرتضی عنابستانی - اصول موفقیت و کامیابی - سرمایه هرکار ذهن زیباست
 
 
پیغام مدیر :
با سلام خدمت شما بازدیدكننده گرامی ، خوش آمدید به سایت من . لطفا برای هرچه بهتر شدن مطالب این وب سایت ، ما را از نظرات و پیشنهادات خود آگاه سازید و به ما را در بهتر شدن كیفیت مطالب یاری کنید.
 
 
سرمایه هرکار ذهن زیباست
نوشته شده در پنجشنبه 1 اسفند 1392
ساعت : 01:54 ب.ظ
نویسنده : مرتضی عنابستانی

صفحه 1

بسم الله الرحمن الرحیم

 

 

سرمایه هر کار ذهن زیباست

 

مقدمه ای برای پیروزی و بدست آوردن سرمایه ذهنی

 

هدف رسیدن به آرزوها و آمال سر چشمه امید به هستی است .امید به زنده بودن نیاز دارد که انسان در ذهن خود صورت مسئله ای طرح کرده باشد و وقتی جواب آن را پیدا کرد مقداری از آرزوهایش براورده میشود .

*مارک تواین: موفقیت یک علم است اگر اصولش را بدانی نتیجه اش را بدست می اوری.

آیا تا کنون اندیشیده اید که چه فرقی بین آدم موفق و ناموفق است در ظاهر عمل هیچ ولی در باطن عملشان اگر جستجو کنید آن را میبینید .

اصول موفقیت همانند رازی است پنهان که این راز را تمامی مردان بزرگ تاریخ میدانستند و آن را میتوان در سخنا نشان دید و حال این سر موفقیت در یک تصمیم در 3 بند است :

 1- تعیین هدف 2- باور موفقییت 3- تلاش در راستای هدف

1- تعین هدف :

 دلیل آن که امروزه با هواپیما براحتی سفر میکنید رویای پرواز در گذشته بوده این همان تعین هدف است که لئوناردو داوینچی نقاش بزرگ ایتالیایی اولین طرح کایت پرنده را بر روی کاغذ آورد و او میدانست که در آینده هواپیما اختراع خواهد شد و این را کاملا باور داشت چون به قدرت رویا در ذهن اعتماد داشت .

*حضرت علی (ع) : جهان هرکس به اندازه وسعت تفکر اوست.

ما همیشه از بزرگانمان شنیده ایم خواستن توانستن است پس اگر به این ضرب المثل توجه کنید میبینیم که پایه و اساس انجام کار خواستن است یعنی تعین هدف اگر کسی هدف یا آرزویی در سر نداشته باشد او همان مرده متحرک معروف است.

*بودا دالایی لاما : هر آچه که الان هستیم نتیجه افکاریست که قبلا داشته ایم .

اگر به این جمله خوب دقت کنیم میبینیم کاملا درست است شاید بعضی ها بگویند نه من این بد بیاری را جذب نکردم اما اگر عمق ذهن خود راجستجو کنند به زمانی احتمالا بر می خورند که در هنگام تماشای یک فیلم سینمایی یا یک داستان با شخصیت پنداری خود را در مشکلات داستان همراه کردند و در صدد رفع آن مشکلات راه حلهایی را با خود مرور میکردند .

برای این که این مشکلات بوجود نیاید همیشه باید افکار ناپسند را به ذهن خود راه ندهید لازم نیست با افکار بد بجنگید چون با جنگیدن مجبورید به آنها فکر کنید و این کار آنها را قوی تر میکند فقط باید به آنها بی اهمیت باشید .


صفحه 2

 

*کارلیو:با هرچه مقابله کنید ایستادگی میکند.

*نیوتون: هر عملی عکس العملی را به دنبال دارد.

تنها در افکارتان خوبیها را جستجو کنید دوستان وآشنایانتان که با شما ارتباط دارند تاثیر زیادی بر روی شاخه افکارتان دارند برای همین آن قدر در اسلام سفارش شده برای خود دوستان نیک برگزینید

همان طور که پسر نوح با بدان بنشست خاندان نبوتش گم شد. پس برای خود دوستان اهل خوبیها و ایمان به خدا انتخاب کنید و به افکار ناجور دیگران اهمیت ندهید اگر توجه داشته باشید کسانی با شما صحبت میکنند و از گرفتاریهایشان میگویند :

{وای این چک را چطور پاس کنم} یا { قسط ماشینم عقب افتاده من پولی ندارم} و یا {وای با این وضع آخر ماه به گدایی میافتم } این آدم هر کاری که بکند باز آخر ماه پول کم می آورد مگر این که رشته افکارش را تغییر دهد.

هر کس از بدهکاری صحبت کند بدهکار است ولی باز کسانی دیگر افکار متمایزی دارند وچیز دیگری میگویند :

{فلان بانک 16% سود علی الحساب میده میخواهم در آن سرمایه گذاری کنم} و یا {سرمایه ای میخواهم جور کنم و بروم در فلان کار آخه بازده خوبی داره} این جور افراد اگر در کاری که میگویند موفق نشوند باز از دور خبرشان میرسد که در کار دیگری حتما به موفقیت والایی رسیده اند.

بنابراین از چیزی ناله نکنید همیشه راضی و شکر گذار باشید مثلا اگراز مریضی ناله کنید دیر مداوا میشوید

خلاصه کلام آنکه به دنبال هرچه بروید آن چیز به دنبال شما میآید .

*ناپلئون بناپارت : این نیروی تخیل است که بر جهان حکم فرمانی میکند.

 

 

 

قدرت خواستن : بعضی وقتها انسان چیزهایی را میخواهد ولی روی آنها تمرکز ندارد مثلا میگوید:{می خواهم یک موتور سیکلت بخرم یا شایدم یک اتومبیل نمیدانم بلاخره یه کاری میکنم} این طرز خواستن به هوس شبیه تر است تا به هدف چون اگر هدف او موتورسیکلت خریدن بود آن را بدست میآورد اما او فقط هوس موتورسواری کرده است پس به یاد بسپارید قدرت تمرکز روی هدف بسیار مهم است.

*الکساندرگراهام بل: قدرت را نمی توانم ببینم ولی میدانم به میزان زیاد وجود دارد.

*آلبرت انیشتن :تخیل همه چیز است تخیل پیش درآمدی از آینده است.

دانشمندان انسان را به دو وجه ضمیر خودآگاه و ضمیر ناخودآگاه تقسیم کرده اند که با ضمیر خود آگاه دانش بدست می آوریم و تصمیم میگیریم واز حواس پنجگانه خود استفاده میکنیم ولی در ضمیر ناخود آگاه به خواسته ها وتصمیم هایمان تحقق میبخشییم . ضمیر خودآگاه در هر لحظه فرمانهایی به ضمیر ناخوداگاه میدهد و قدرت هر کدام که بیشتر باشد آن به اجرا در میآید ما با تمرکز میتوانیم قدرت ناخوداگاه را در دست بگیریم همان طور که در مدی تیشن ویا هیپنوتیزم این کار عملی میشود .

*رابرت سولر:قدرت کاملا از درون ماست به همین دلیل ما بر روی آن کنترل داریم.


صفحه 3

 

از بعضی افراد شنیده ایم که میگویند :{حس ششم به من الهام کرده که ...}این حس ششم همان ضمیر ناخوداگاه انسان است همان گنجی که خداونند درون انسان قرار داد تا بتواند به آرزوهایش دست یابد ولی هر کسی به آن دسترسی ندارد برای همین کسانی به آن میرسند که خود رابشناسند و بدانند از خود چه میخواهند. برای همین در اسلام برای خدا شناسی اول توصیه به شناخت خود انسان سفارش شده است.

*آسمان بار امانت نتوانست کشید            ** ******             غرعه کار به فال نام من دیوانه زدند

 

آیا تا به حال حس کرده اید که کسی به شما خیره نگاه میکند و وقتی به او نگاه کردید او سرش را پایین بیاندازد مطمئنا این حس متوجه شدن شما از حواس پنجگانه شما خارج است .

هدف خود را سودمند و پاک انتخاب کنید چرا که یک هدف خوب و پاک 10برار قدرتش از هدف بد بیشتر است و همیشه پایدار است ولی هدف های ناجور چون ناپایدار هستند قدرتشان کمتر است شاید سریع باشند ولی با همان سرعت از بین میروند .

*ادموند اسپنسر : این ذهن ماست که مارا ثروتمند و فقیر و خوشبخت و بدبخت میکند.

وقتی میخواهید هدفی انتخاب کنید در هر چیز بهترینش را انتخاب کنید بر فرض مثال اگر فلزی را میخواهید انتخاب کنید طلا را انتخاب کنید اگر به یاد بیاورید معلمانمنان به ما میگفتند{ برای 20 درس بخوانید تا لااقل 15 بگیرید ولی برای 10 اگر بخوانی 9 هم نمیشی} این کاملا درست بود این خیلی مهم است که هدف والایی داشته باشیم مثلا یک سیبل تیر اندازی در مقابل شماست اگر شما آدم کم توقعی باشید وبگویید اگر به دایره انتهایی هم بزنم خیلی کار کردم .... ولی اگر شما انحرافی داشته باشید بیرون کادر است ولی اگر هدف شما خال سیاه باشد اگر بیشترین حد انحراف شما را بگوییم در دایره انتهایی است پس بهترینها و پاکترینها را اندیشه مثبت خود قرار دهید.

 

2- باور داشتن:

دومین مرحله تحقق آمال باور رسیدن به هدف است به عبارت دیگر و ساده ترامیدوار بودن به موفقییت است .

*دبلیو کلمنت استون :هر آنچه که ذهن انسان بتواند باورکند میتواند بدست بیاورد

* حضرت عیسی (ع): اگر آرزو کنی این کوه در مقابلت نباشد و باور کنی که نیست کوه دیگر نخواهد بود

باید باور داشته باشید که کاری را که میکنید درست است و حتما شما را به موفقیت میرساند. باید در هرشرایطی چه خوب وچه بد امیدوار باشید که هدفتان 100%جواب میدهد .

اگر شما هدف والا بزرگی انتخاب کرده اید وکسی از شما پرسید که آیا تو واقعا باور داری که به این هدف به این بزرگی میرسی؟ اگر جوابشما بله باشد شما پیروز میدان هستید و اگر بگویید شک دارم قطعا شکست میخورید.

چون لازمه رسیدن به هدف لایق دانستن خود به آن هدف است .

مثلا اگر در تلاش هستید که مدیر عالی رتبه شوید بایستی اول خود را در آن درجه لایق بدانید.

صفحه 4

 

*قرآن کریم سوره رعد 11:همانا سرنوشت هیچ قومی را دگرگون نخواهد شد مگر خود سرنوشتشان را تغیر دهند .

پس اگر چیزی را میخواهید که تا به حال تجربه آن را نداشته اید باید خود را لایق آن بدانید اگر بخواهید یک ماشین آخرین سیستم بخرید و به خود بگویید{ که من سزاوار این ماشین مدل بالا نیستم} این ماشین را بدست نمی آورید مگر خود را لایقش بدانید وخود را در ذهنتان در پشت رل ببینید . پس بخاطر داشته باشید که باید موفقیت را در ذهن لمس کنید باید تفکر کنید.

*حضرت علی(ع) : اصل عبادت تفکر است.

*رسول اکرم (ص): یک ساعت تفکر از هفتاد سال عبادت برتر است.

یک اصل مهم دیگر آنکه برای هدف خود احترام قائل شوید و به آن بی حرمتی نکنید وبه هدف دیگران هم احترام بگذارید تا آنها هم به هدف شما احترام بگذارند.

*امام حسین (ع): با دیگران آن گونه رفتار کنید که انتظار دارید با شما رفتار شود .

اگر به شما کسی گفت که قصد دارد بزرگترین کارخانه دنیا را بسازد به او بگویید برایش آرزوی موفقییت دارید و حتی به او در این زمینه اطلاعات وکمک هم بکنید .

هیچکس را دل سرد نکنید . همیشه مشوق خوبیها باشید چرا که راه خوب روشن و خداپسند است خداوند در راه نیکیها با شماست پس شما موفق هستید ولی در هدف ناجور شکست میخورید چون در این راه جلوی خود را هم نمیتوانید ببینید چه بسا به جلوترها ولی در هدف خوب نیازی به استخاره نیست .

اگر کوچکترین بدی در نیت شما باشد با شکست مواجه میشوید بعضی ها از ضرب المثلی استفاده میکنند و میگویند خواستم صواب کنم اما کباب شدم این افراد با نیت کج وارد کار نیک شده اند و شکست خوردند و حال نیتشان فراموششان شده است و کار نیک را مقصر میدانند .

قالب شکنی : قالبهایی در ذهن ما درست شده اند که بیشتر به خرافات شبیه اند تا به واقعیت و این ویروس باورهای ما را دچار بحران میکند و این همان چیزی است که مانع رسیدن به موفقیت میشود . قالبهایی مانند {با سرمایه کم هیچ کاری از بپیش نمیشود برد } و یا {بچه حلال زاده به داییش میره} و یا {اگر سختی نکشی جونت در نیاد به هیچ جا نمیرسی } این قالبها وقتی جایشان را به باور بدهند بسیار خطرناک میشوند و میتوانند زندگی و هدف را نابود کنند مثلا اگر به حلال زادگی و دایی توجه کنید اگر دایی شما فرد بدبختی باشد آن وقت شما هم بدبخت میشوید؟ این مثال روشنی بود برای آن که دلیل شکستن قالب رابدانیم ما امروزه با باورهای بسیاری مواجه هستیم که اگر آنها را باور کنیم تحقق میابد حال فرقی ندارد که چه خوب باشد و یا بد پس باید بدانیم کدام قالب است که جلوی پیشرفت ما را میگیرد و آن را بشکنیم .

*هنری فورد: چه فکر کنید میتوانید و چه فکر کنید نمیتوانید در هر دو صورت حق با شماست.

کسانی که باور های غلط را از بین ببرند پیروز میشوند . آنها باورهای درست را جایگزین باورهای غلط کردند

یعنی باور خود را هدف خود دانستند وهیچ قدرتی را مانع این باور ندانستند.

*افلاطون:باید باور داشت که چه میگویید.

صفحه 5

 

در کشورهای خارجی کسانی بوده اند وهستند که با قدرت باور کارهای خارق العاده ای انجام داده اند مرتاض های هندی با رد شدن بر روی آتش با پای برهنه و نسوختن کف پایشان قدرت باورشان را ثابت کرده اند.

وقتی به دیوید کاپرفیلد بزرگترین جادو گر جهان گفتند راز رد شدن از دیوار چین و پرواز کردن تو چیست او در جواب کفت فقط باور بلی او با قدرت باورش که میتواند پرواز کند بر سر کوه میرفت و خود را آزاد میکرد و همانند پرنده بر زمین مینشست تعدادی از روحانیون سطحی نگر مذهب کاتولیگ کار او را ارتباط شیطانی میدانستند ولی این طور نیست او از قدرت باورش استفاده کرده بود او کار را قبل از انجام تمام شده میدانست.

اگر باور ضعیفی دارید میتوانید از باورهای کوچک شروع کنید مثلا باور کنید که میتوانید در آمد ماهانه تان را تا 10% افزایش دهید . این باور آسان است پس به آن میرسید پزشکان امروزی دریافتند باور این مطلب که {من امروز سلامت هستم} میتواند در روند معالجه بیمارانشان سرعت ببخشد بدین منظور قرصهای قندی تلقینی درست کرده اند و برای بیمارانشان که نیاز به تمرکز حواس بر روی بیماریشان دارند تجویز میکنند و این قرص ها هیچ خاصیت درمانی ندارند ولی فقط پزشک با تلقین این که با این قرصها خوب میشوی بیماران را معالجه میکنند.

هدف و باور لازم وملزوم یکدیگرند مثلا دریک مسابقه فوتبال دو تیم هم سطح با هم مسابقه میدهند هدف تیم اول گل زدن و گل نخوردن و ارائه یک بازی خوب است ولی هدف تیم دوم فقط پیروز شدن است به نظر شما کدامیک از این دو تیم برنده میدان خواهد بود اگر جواب شما تیم دوم است باید به شما تبریک بگویم چون باور قوی و تمرکز درستی دارید چون تیم اول هدف مشخصی ندارد و دچار بحران در تمرکز روی سه هدف است ولی تیم دوم فقط یک هدف را دنبال میکند آن هم پیروزی است و باور یک هدف بسیار آسان است و برای او مهم نیست گل بخورد یا نه فقط بردن مهم است.

*کانی مک:در هیچ بازی برنده نمیشوید مگر آنکه آماده برد باشید.

 

3-تلاش در راستای هدف:

 

*مارتین لوتر کینگ: فقط کافیست قدم اول را بردارید نیازی نیست که تمام راه پله راببینید.

 این قدم نهایی و مهم است که بخاطر داشته باشید موفقیت را در سینی نقره ای کسی به شما تعارف نمیکند باید در راستای هدف و باور موفقیت تلاش کنید .

شما هر قدر هم که عالم باشید بدون تلاش نمیتوانید موفق شوید.

*توماس هنری : عظمت زندگی به علم نیست بلکه به عمل است.

*وینسل چرچیل:شما جهان خود را میسازید همان طور که در آن پیش میروید.

همان طور که یک گل اول از دانه ریشه میدهد یک هدف تبدیل به باور میشود ولی وقتی ریشه از دانه بیرون آمد به آب احتیاج دارد و آن آب همان تلاش در راستای هدف  شماست .

باید در مورد هدفتان تخصص پیدا کنید مثلا اگر میخواهید در کار تولیدات نفتی بروید باید در مورد پلی مر ها تحقیق کنید . یک نکته مهم دیگر آن که از این تلاش لذت ببرید و آن را سختی و رنج ندانید همان

صفحه 6

 

گونه که در قالب شکنی گفتیم قالب این که {باید سختی بکشیم تا به جایی برسیم } را بشکنید اگر ادیسون باعشق کار نمی کرد لامپ اختراع نمی شد باید تلاش روزمره تان با عشق باشد .

 

*حضرت علی(ع) : بزرگترین تفریح کار است.

*رسول اکرم(ص): زندگی را آسان بگیرید تا روزیتان افزایش یابد .

باید از لحظه به لحظه زندگیتان لذت ببرید و هر شرایطی که پیش آمد و خواست شما را آزار دهد با آن سازگار شوید و حتی از آن لذت هم ببرید . باید قدرت تحمل بالایی داشته باشید و هر روز به خود بقبولانید که قدرت شما زیاد است وشما موفق میشوید .

*خلیل جبران:یک آوازخوان قادر نیست شما را به نشاط بیاورد مگر اول خود را به نشاط بیاورد.

هرگز دلسرد نشوید اگر کسی خواست که شما را دلسرد کند به او بگویید من این کار را کاملا باور دارم که به موفقییت می انجامد فقط مستلزم کمی زمان است . بعد خواهید دید که آن فرد با شما همفکری میکند.

نباید وقتی تلاش شما بیشتر میشود و عرق شما را در می آورد احساس خستگی کنید بلکه باید از این تلاش و عرق ریختن لذت کامل ببرید .

اگر قرار شد که هر روز از بقیه افراد 3 ساعت زودتر بیدار شوید وسخت در راستای هدفتان کار کنید و کمتر بخوابید و تفریح نداشته باشید از این قضیه ناراحت نشوید بلکه بلعکس از آن لذت هم ببرید وبه خود بگویید اگر این تلاش را بیشتر از دیگران انجام میدهم در عوض نتیجه مطلوبی برایم دارد.البته شایان توجه است که اگر فردی سلامتی خود را در نظر نگیرد و بیوقفه تلاش کند دیر یا زود از پای در میاید یا مریض خواهد شد پس بایستی به خودتان زیاد سخت نگیرید چرا که جریان زندگی و تلاش و شوق به کامیابی هدف به خودی خود ما را به جلو میراند.

*جزف کمپل : به دنبال خوشیهای خود بروید کائنات درهایی برایتان خواهد گشود.

 

 

 

     نویسنده : مرتضی عنابستانی

     مربوط به درس کارآفرینی استاد طاهری

 

 Bank Information of:

WWW.MORTEZIANO.IR

 

منابع این موضوعات

 

تجارت پنداری /مارک آلن

حکایت آن که دلسرد نشد / مارک فیشر

چگونه مثل میلیونر ها فکر کنیم / مارک آلن و مارک فیشر

معجزه ذهن / مهندس مرتضی احمدی منش

فیلم مستند راز

 


:: مرتبط با: کارآفرینی ,
 می توانید دیدگاه خود را بنویسید
https://kubanfss.ru/function/treatment دوشنبه 2 اردیبهشت 1398 11:53 ب.ظ
最も良いブランドコピー品通販(gekiyasukopi.com)、全て新品、高い品質、激安、送料無料。ブランドコピー財布
http://a2ethics.org/internships دوشنبه 2 اردیبهشت 1398 11:52 ب.ظ
ブランドコピーショッピングが自信を持っておすすめするストアです!当店はロレックスコピー、シャネルコピー
http://www.reedstargetshootingclub.co.uk/content/about-us دوشنبه 2 اردیبهشت 1398 11:52 ب.ظ
ロレックススーパーコピーブランドコピー、ロレックス時計コピーN級品日本激安専門店
nike tiempo mystic v ic azul cleats دوشنبه 2 اردیبهشت 1398 04:46 ب.ظ
<a href="http://www.npmgreenpros.com/hombres-air-max-2016-naranja-negro-amarillo-blanco-zapatosi">hombres air max 2016 naranja negro amarillo blanco</a> <a href="http://www.dosenotomotif.com/nike-air-max-1-m%C3%A6nd-gr%C3%A5-sort-skoh">nike air max 1 m忙nd gr氓 sort</a> <a href="http://www.kuetahyalilar.com/air-jordan-retro-7-arancia-scarpei">air jordan retro 7 arancia</a> <a href="http://www.seoaddress.com/nike-air-max-tavas-se-bianca-bianca-bianca-scarpej">nike air max tavas se bianca bianca bianca</a> <a href="http://www.drpfanstiel.com/derek-carr-away-jersey-nflh">derek carr away jersey</a> <a href="http://www.ericmichaelpr.com/coach-aviator-sunglasses-cheap-coachh">coach aviator sunglasses cheap</a>
[url=http://www.hutchinsmedia.com/nike-tiempo-mystic-v-ic-azul-cleats-zapatosl]nike tiempo mystic v ic azul cleats[/url]
nike air pegasus 89 jcrd vert دوشنبه 2 اردیبهشت 1398 04:45 ب.ظ
<a href="http://www.lovemescort.com/the-north-face-windstopper-softshell-northfaceh">the north face windstopper softshell</a> <a href="http://www.amardinlipi.com/nike-mercurial-superfly-v-fg-orange-purple-black-shoesh">nike mercurial superfly v fg orange purple black</a> <a href="http://www.penfoldscott.com/nike-zoom-pegasus-34-gris-rouge-chaussuresl">nike zoom pegasus 34 gris rouge</a> <a href="http://www.periplaneto.com/womens-nike-flyknit-lunar-1-black-shoesj">womens nike flyknit lunar 1 black</a> <a href="http://www.kocaelimtm.com/indiana-pacers-new-era-nba-basic-link-9fifty-snapback-cap-hatk">indiana pacers new era nba basic link 9fifty snapback cap</a> <a href="http://www.alanlgrimmdds.com/nike-free-run-2-prm-hvid-skoj">nike free run 2 prm hvid</a>
[url=http://www.actuelvet.com/nike-air-pegasus-89-jcrd-vert-chaussuresh]nike air pegasus 89 jcrd vert[/url]
njbabyboomer یکشنبه 1 اردیبهشت 1398 10:30 ب.ظ
<a href="http://www.msupers.com/yankees-21-paul-oneill-grey-stitched-mlb-jersey-nflr">yankees 21 paul oneill grey stitched mlb jersey</a> <a href="http://www.parasolphoto.com/charles-leno-ash-nike-nfl-chicago-bears-t-shirt-one-color-72-nflw">charles leno ash nike nfl chicago bears t shirt one color 72</a> <a href="http://www.ridderdrive.com/air-jordan-jumpman-h-rosado-rojo-schuheg">air jordan jumpman h rosado rojo</a> <a href="http://www.voorheessold.com/nike-free-5.0-v4-damaschio-laufschuh-schwarz-arancia-scarpeg">nike free 5.0 v4 damaschio laufschuh schwarz arancia</a> <a href="http://www.chainoffshore.com/hombres-air-yeezy-ii-2-sp-max-90-gris-naranja-kurpesf">hombres air yeezy ii 2 sp max 90 gris naranja</a> <a href="http://www.emigunindia.com/air-jordan-after-game-wei%C3%9F-grau-schuheg">air jordan after game wei脽 grau</a>
njbabyboomer http://www.njbabyboomer.com/
prorilasia یکشنبه 1 اردیبهشت 1398 10:30 ب.ظ
<a href="http://www.cakeeaterspgh.com/dam%C3%A4nner-ralph-lauren-city-polo-gr%C3%BCn-rosa-polou">dam盲nner ralph lauren city polo gr眉n rosa</a> <a href="http://www.itlooksohot.com/salomon-xt-wings-3-rosado-plata-chaussurese">salomon xt wings 3 rosado plata</a> <a href="http://www.naijareward.com/lebron-james-12-zapatos-pictures-scarpee">lebron james 12 zapatos pictures</a> <a href="http://www.nhadatmoivn.com/joe-theismann-washington-redskins-mens-limited-salute-to-service-nike-jersey-olive-nfls">joe theismann washington redskins mens limited salute to service nike jersey olive</a> <a href="http://www.piernowedding.com/mens-ralph-lauren-rugbys-beige-polot">mens ralph lauren rugbys beige</a> <a href="http://www.storagelayout.com/nike-mens-marvin-jones-jr-elite-steel-jersey-detroit-lions-nfl-11-rush-vapor-untouchable-nflx">nike mens marvin jones jr elite steel jersey detroit lions nfl 11 rush vapor untouchable</a>
prorilasia http://www.prorilasia.com/
dankpixel یکشنبه 1 اردیبهشت 1398 10:29 ب.ظ
<a href="http://www.kideschool.com/mujeres-ralph-lauren-mesh-polo-negro-gris-polot">mujeres ralph lauren mesh polo negro gris</a> <a href="http://www.killersandbox.com/womens-nike-atlanta-falcons-21-desmond-trufant-limited-olive-2017-salute-to-service-nfl-jersey-nflz">womens nike atlanta falcons 21 desmond trufant limited olive 2017 salute to service nfl jersey</a> <a href="http://www.mymascensores.com/jordan-1-nero-bianca-gs-kurpesd">jordan 1 nero bianca gs</a> <a href="http://www.paypalwar.com/inter-milan-25-miranda-sec-away-soccer-club-jersey-nflz">inter milan 25 miranda sec away soccer club jersey</a> <a href="http://www.bamoments.com/nike-air-force-1-low-fl%C3%A5den-obuvd">nike air force 1 low fl氓den</a> <a href="http://www.fintecsales.com/air-jordan-b-mo-gr%C3%B8nn-rosa-scarpec">air jordan b mo gr酶nn rosa</a>
dankpixel http://www.dankpixel.com/
cjcasteel یکشنبه 1 اردیبهشت 1398 10:29 ب.ظ
<a href="http://www.ambitionagent.com/nike-limited-kj-wright-jersey-50-nfl-seattle-seahawks-rush-realtree-mens-camo-nflx">nike limited kj wright jersey 50 nfl seattle seahawks rush realtree mens camo</a> <a href="http://www.brensonford.com/nike-free-run-4.0-v3-noir-blanc-light-kurpesa">nike free run 4.0 v3 noir blanc light</a> <a href="http://www.dutting.com/air-max-2017-herren-fashion-outdoor-laufen-schuhe-verkauf-butyg">air max 2017 herren fashion outdoor laufen schuhe verkauf</a> <a href="http://www.erickasouza.com/nike-womens-john-hannah-limited-camo-jersey-new-england-patriots-nfl-73-2018-salute-to-service-nflw">nike womens john hannah limited camo jersey new england patriots nfl 73 2018 salute to service</a> <a href="http://www.flyboardbc.com/air-jordan-3-retro-bg-schwarz-sport-blau-wolf-grau-butye">air jordan 3 retro bg schwarz sport blau wolf grau</a> <a href="http://www.mommypads.com/nike-flyknit-racer-university-rojo-negro-kurpesc">nike flyknit racer university rojo negro</a>
cjcasteel http://www.cjcasteel.com/
http://siv-marsens.ch/node/197 یکشنبه 1 اردیبهشت 1398 11:53 ق.ظ
グッチコピー 帽子 2016新作帽子_グッチコピー_超人気のプランドスーパーコピー、バッグ、財布が集まって(N品)激安専門店
https://www.wiegersmadrachten.nl/sponsoring/ یکشنبه 1 اردیبهشت 1398 11:53 ق.ظ
シャネル財布コピー
nike air presto hommes bleu یکشنبه 1 اردیبهشت 1398 07:47 ق.ظ
<a href="http://www.hutchinsmedia.com/nike-kobe-9-dam%C3%A4nner-rot-silber-schuheh">nike kobe 9 dam盲nner rot silber</a> <a href="http://www.datesfordate.com/white-on-white-jordan-eclipse-shoesk">white on white jordan eclipse</a> <a href="http://www.spchemtech.com/adidas-originals-lyser%C3%B8d-nubuck-l%C3%A6der-stan-smith-trainers-with-strap-skoj">adidas originals lyser酶d nubuck l忙der stan smith trainers with strap</a> <a href="http://www.eadamattia.com/adidas-originals-superstar-light-rosa-schuheh">adidas originals superstar light rosa</a> <a href="http://www.citypixxel.com/under-armour-curry-5-red-shoesk">under armour curry 5 red</a> <a href="http://www.megasatinc.com/mk-saffiano-tote-bag-mkh">mk saffiano tote bag</a>
nike air presto hommes bleu http://www.bisnistrading.com/nike-air-presto-hommes-bleu-chaussuresh
adidas superstar 2 femmes rose یکشنبه 1 اردیبهشت 1398 07:46 ق.ظ
<a href="http://www.sumumcatering.com/nike-mercurial-superfly-fg-grigio-blu-nero-scarpek">nike mercurial superfly fg grigio blu nero</a> <a href="http://www.amsinconline.com/nike-air-max-plus-triple-black-shoesi">nike air max plus triple black</a> <a href="http://www.cavestt.com/nike-air-max-tn-plus-naranja-ky-zapatosi">nike air max tn plus naranja ky</a> <a href="http://www.deshiresult.com/nike-hvid-and-sort-sandals-skoh">nike hvid and sort sandals</a> <a href="http://www.quentsons.com/nike-air-max-blu-gituttio-scarpei">nike air max blu gituttio</a> <a href="http://www.steugenesband.com/girls-converse-grigio-scarpej">girls converse grigio</a>
adidas superstar 2 femmes rose http://www.escortsinoz.com/adidas-superstar-2-femmes-rose-chaussuresl
metacommunities شنبه 31 فروردین 1398 10:50 ق.ظ
<a href="http://www.caninewingman.net/nike-air-max-90-em-night-stadium-cool-grigio-schuhee">nike air max 90 em night stadium cool grigio</a> <a href="http://www.caqueta.net/nike-air-max-bw-marina-blau-cross-blau-shield-kurpesc">nike air max bw marina blau cross blau shield</a> <a href="http://www.clubcombo.net/nike-kaishi-lightweight-baskets-femmes-fonctionnement-butyf">nike kaishi lightweight baskets femmes fonctionnement</a> <a href="http://www.cometwifi.net/dam%C3%A4nner-nike-air-presto-gold-rot-scarpee">dam盲nner nike air presto gold rot</a> <a href="http://www.communityfm.net/nike-free-tr-ni%C3%B1os-royal-azul-schuhea">nike free tr ni帽os royal azul</a> <a href="http://www.coralbayconsulting.net/air-jordan-super-fly-v-oro-verde-kurpesc">air jordan super fly v oro verde</a>
metacommunities http://www.metacommunities.net/
etuckerart شنبه 31 فروردین 1398 10:50 ق.ظ
<a href="http://www.eyesocal.net/nike-air-presto-anti-fur-orange-jaune-scarpec">nike air presto anti fur orange jaune</a> <a href="http://www.eyhbc.net/maschio-air-yeezy-ii-2-sp-max-90-rosso-gituttio-chaussurese">maschio air yeezy ii 2 sp max 90 rosso gituttio</a> <a href="http://www.faceroot.net/nike-lunarglide-dam%C3%A4nner-laufen-butya">nike lunarglide dam盲nner laufen</a> <a href="http://www.factsandchicks.net/herre-vibram-fivefingers-bikila-gul-schuhea">herre vibram fivefingers bikila gul</a> <a href="http://www.floridadrugdeto.net/air-jordan-9-low-blau-truck-schuheb">air jordan 9 low blau truck</a> <a href="http://www.fracflow.net/flyknit-lunar-1-team-arancia-twitter-butyd">flyknit lunar 1 team arancia twitter</a>
etuckerart http://www.etuckerart.net/
davidgosse شنبه 31 فروردین 1398 10:00 ق.ظ
<a href="http://www.abcmaster.net/lebron-soldier-10-gull-and-svart-queen-kurpesa">lebron soldier 10 gull and svart queen</a> <a href="http://www.abracadabranche.net/nike-air-max-95-mettuttiic-argento-edition-schuhed">nike air max 95 mettuttiic argento edition</a> <a href="http://www.accademiadeilincei.net/jordan-3-svart-cemennt-crease-kurpesb">jordan 3 svart cemennt crease</a> <a href="http://www.addaxia.net/nike-tiempo-legend-gr%C3%BCn-and-schwarz-kurpesa">nike tiempo legend gr眉n and schwarz</a> <a href="http://www.adultlivesexx.net/femminile-asics-gel-kinsei-5-rosso-rosa-obuvb">femminile asics gel kinsei 5 rosso rosa</a> <a href="http://www.affluentadvisors.net/nike-lunar-flyknit-3-fonctionnement-chaussures-noir-gray-kurpesa">nike lunar flyknit 3 fonctionnement chaussures noir gray</a>
davidgosse http://www.davidgosse.net/
medsample شنبه 31 فروردین 1398 09:59 ق.ظ
<a href="http://www.matkailuvarkaus.net/nike-hyperdunk-rosa-kurpese">nike hyperdunk rosa</a> <a href="http://www.medmanage.net/nike-soccers-chaussures-rouge-gris-schuheg">nike soccers chaussures rouge gris</a> <a href="http://www.medsample.net/kd-8-sko-2016-scarpef">kd 8 sko 2016</a> <a href="http://www.metacommunities.net/adidas-rose-nero-rosa-kurpesa">adidas rose nero rosa</a> <a href="http://www.metalinquisition.net/adidas-yeezy-boost-350-b%C3%B8rn-r%C3%B8d-lilla-kurpesd">adidas yeezy boost 350 b酶rn r酶d lilla</a> <a href="http://www.michigangolfguide.net/adidas-stan-smith-sort-with-leopard-obuva">adidas stan smith sort with leopard</a>
medsample http://www.medsample.net/
cattivacosmetics شنبه 31 فروردین 1398 09:59 ق.ظ
<a href="http://www.trancelater.net/lebron-14-ep-schwarz-ice-queen-schuhee">lebron 14 ep schwarz ice queen</a> <a href="http://www.uscampvictory.net/nike-hyperdunk-rot-wei%C3%9F-butyd">nike hyperdunk rot wei脽</a> <a href="http://www.veetracker.net/adidas-harden-rosso-up-obuvc">adidas harden rosso up</a> <a href="http://www.velomini.net/herre-nike-air-max-1-gul-sort-scarpee">herre nike air max 1 gul sort</a> <a href="http://www.voilahalla.net/air-jordan-5-braun-obuvd">air jordan 5 braun</a> <a href="http://www.walterinsurance.net/nike-flyknit-racer-triple-negro-midnight-chaussuresg">nike flyknit racer triple negro midnight</a>
cattivacosmetics http://www.cattivacosmetics.net/
http://tinhuybacgiang.org.vn/node/39/288 جمعه 30 فروردین 1398 08:46 ب.ظ
ルイヴィトン財布コピー,ブランドコピー
https://www.hsq.de/index.php/download جمعه 30 فروردین 1398 08:45 ب.ظ
N級品ブランドコピー 商品を激安の卸売り価格で提供致します。コピーブランドのスーパーコピーバッグ, スーパーコピー腕時計
mizenbouche پنجشنبه 29 فروردین 1398 05:39 ب.ظ
<a href="http://www.bowtieorg.com/womens-nike-air-max-2019-red-shoesh">womens nike air max 2019 red</a> <a href="http://www.shaneboothmx.com/kaki-colourouge-air-max-chaussuresl">kaki colourouge air max</a> <a href="http://www.basarancarpet.com/nike-kaishi-2.0-triple-black-shoesj">nike kaishi 2.0 triple black</a> <a href="http://www.freedhamaal.com/boston-celtics-pro-standard-nba-black-on-black-strapback-cap-hatk">boston celtics pro standard nba black on black strapback cap</a> <a href="http://www.borbonecoffe.com/lyser%C3%B8d-nike-flyknit-racer-skoj">lyser酶d nike flyknit racer</a> <a href="http://www.cammaara.com/lauren-ralph-lauren-leather-city-tote-poloh">lauren ralph lauren leather city tote</a>
mizenbouche http://www.mizenbouche.com/
htpmimoza پنجشنبه 29 فروردین 1398 05:38 ب.ظ
<a href="http://www.cmtalks.com/new-era-cap-baseball-hatk">new era cap baseball</a> <a href="http://www.ianbaaske.com/nike-flyknit-trainer-chukka-fsb-gym-r%C3%B8d-skoj">nike flyknit trainer chukka fsb gym r酶d</a> <a href="http://www.escawinebar.com/ralph-lauren-khaki-shorts-poloh">ralph lauren khaki shorts</a> <a href="http://www.nexcouriers.com/nike-air-max-95-premium-tape-all-black-shoesi">nike air max 95 premium tape all black</a> <a href="http://www.admitoneuk.com/nike-roshe-run-floreale-verde-bianca-scarpej">nike roshe run floreale verde bianca</a> <a href="http://www.rizeingilizce.com/adidas-originals-wei%C3%9F-zx-flux-adv-trainers-schuhej">adidas originals wei脽 zx flux adv trainers</a>
htpmimoza http://www.htpmimoza.com/
waltonranchtx پنجشنبه 29 فروردین 1398 05:38 ب.ظ
<a href="http://www.gaiaescort.com/adidas-harden-bianca-scarpei">adidas harden bianca</a> <a href="http://www.hatbest.com/nike-dunk-high-noir-bleu-chaussuresk">nike dunk high noir bleu</a> <a href="http://www.playcheater.com/north-face-gore-tex-xcr-northfaceh">north face gore tex xcr</a> <a href="http://www.alanyalinks.com/nike-air-max-classic-bw-schwarz-pink-shoesh">nike air max classic bw schwarz pink</a> <a href="http://www.mxclimited.com/asics-gel-kayano-20-hommes-mettoutic-bleu-volt-violet-noir-chaussuresl">asics gel kayano 20 hommes mettoutic bleu volt violet noir</a> <a href="http://www.ueaydin.com/nike-air-max-2019-red-black-shoesj">nike air max 2019 red black</a>
waltonranchtx http://www.waltonranchtx.com/
mxclimited پنجشنبه 29 فروردین 1398 05:38 ب.ظ
<a href="http://www.wordsting.com/los-angeles-rams-gurley-jersey-nflh">los angeles rams gurley jersey</a> <a href="http://www.buildtwitter.com/coach-scribble-purse-coachh">coach scribble purse</a> <a href="http://www.procrastivity.com/nike-air-jordan-retro-6-nero-infrarosso-scarpei">nike air jordan retro 6 nero infrarosso</a> <a href="http://www.rastadread.com/noir-and-vert-nike-roshe-chaussuresk">noir and vert nike roshe</a> <a href="http://www.govtjobsstore.com/1996-the-north-face-heli-vest-s-northfaceh">1996 the north face heli vest s</a> <a href="http://www.alofilmizle.com/white-silver-mens-nike-free-trainer-5.0-shoes-shoesh">white silver mens nike free trainer 5.0 shoes</a>
mxclimited http://www.mxclimited.com/
mpdcir پنجشنبه 29 فروردین 1398 10:17 ق.ظ
<a href="http://www.doctid.com/nike-roshe-run-premium-bianca-reflective-kurpesc">nike roshe run premium bianca reflective</a> <a href="http://www.dhanakaryam.com/jordan-10-grau-rot-obuva">jordan 10 grau rot</a> <a href="http://www.djmattconsola.com/nike-roshe-run-blum%C3%A4nner-foot-locker-schuhef">nike roshe run blum盲nner foot locker</a> <a href="http://www.chinchout.com/air-jordan-retro-10-hombres-lifestyle-zapato-blanco-rojo-negro-chaussuresg">air jordan retro 10 hombres lifestyle zapato blanco rojo negro</a> <a href="http://www.mccrarycabins.com/air-jordan-retro-13-kinder-blau-schwarz-obuvd">air jordan retro 13 kinder blau schwarz</a> <a href="http://www.javajoeshhi.com/nike-air-max-95-stussy-gituttio-verde-kurpesc">nike air max 95 stussy gituttio verde</a>
mpdcir http://www.mpdcir.com/
lopifitfl چهارشنبه 28 فروردین 1398 07:01 ق.ظ
<a href="http://www.seesoshow.com/nike-air-max-1-essential-white-shoesk">nike air max 1 essential white</a> <a href="http://www.crypolio.com/air-jordan-retro-6-gull-svart-obuvi">air jordan retro 6 gull svart</a> <a href="http://www.vtrvideo.com/hvit-r%C3%B8d-bl%C3%A5-converse-obuvk">hvit r酶d bl氓 converse</a> <a href="http://www.asoseinhalb.com/nike-air-max-2015-kvinners-gr%C3%A5-r%C3%B8d-obuvi">nike air max 2015 kvinners gr氓 r酶d</a> <a href="http://www.handydgh.com/air-max-tn-negro-todas-negro-zapatosl">air max tn negro todas negro</a> <a href="http://www.blakefanz.com/adidas-ultra-boost-triple-bianca-a-buon-mercato-scarpeh">adidas ultra boost triple bianca a buon mercato</a>
lopifitfl http://www.lopifitfl.com/
steugenesband چهارشنبه 28 فروردین 1398 04:58 ق.ظ
<a href="http://www.investicrypto.com/indianapolis-colts-snapback-hats-hatk">indianapolis colts snapback hats</a> <a href="http://www.nattaravnur.com/le-coq-sportif-bl%C3%A5-sko-skoj">le coq sportif bl氓 sko</a> <a href="http://www.uacheap.com/merino-polo-sweater-poloh">merino polo sweater</a> <a href="http://www.sheeradiance.com/air-max-90-women-purple-white-black-shoesi">air max 90 women purple white black</a> <a href="http://www.solclimasur.com/gituttio-nero-maschio-air-jordan-17-scarpe-scarpej">gituttio nero maschio air jordan 17 scarpe</a> <a href="http://www.successlms.com/adidas-ultra-boost-gelb-schuhej">adidas ultra boost gelb</a>
steugenesband http://www.steugenesband.com/
nike air max 90 premium rose glaze چهارشنبه 28 فروردین 1398 01:35 ق.ظ
<a href="http://www.amlakmehr.com/kaufen-gr%C3%BCn-converse-schuheh">kaufen gr眉n converse</a> <a href="http://www.oneillbagwell.com/nike-kobe-11-elite-red-shoesk">nike kobe 11 elite red</a> <a href="http://www.ishidesign.com/vapour-lyser%C3%B8d-adidas-gazelle-kvinders-skol">vapour lyser酶d adidas gazelle kvinders</a> <a href="http://www.qdoritsharon.com/hvit-nike-flyknit-air-max-obuvk">hvit nike flyknit air max</a> <a href="http://www.conniesegal.com/adidas-ace-16-plus-nero-scarpei">adidas ace 16 plus nero</a> <a href="http://www.mickieknudsen.com/adidas-pure-boost-gris-hombres-zapatosh">adidas pure boost gris hombres</a>
nike air max 90 premium rose glaze http://www.rizeingilizce.com/nike-air-max-90-premium-rose-glaze-chaussuresl
nike lebron xiii13 black brown چهارشنبه 28 فروردین 1398 01:34 ق.ظ
<a href="http://www.delicouncil.com/menn-air-max-90-svart-gr%C3%B8nn-bl%C3%A5-obuvi">menn air max 90 svart gr酶nn bl氓</a> <a href="http://www.jeffaudette.com/nike-shox-nz-blanco-azul-zapatosl">nike shox nz blanco azul</a> <a href="http://www.ezappspro.com/ray-ban-clubmaster-sunglasses-sunglassesh">ray ban clubmaster sunglasses</a> <a href="http://www.susannekober.com/cleveland-cavaliers-winter-hat-hatj">cleveland cavaliers winter hat</a> <a href="http://www.kingsroomlv.com/2018-nike-air-max-air-max-2018-rosso-marina-militare-blu-scarpej">2018 nike air max air max 2018 rosso marina militare blu</a> <a href="http://www.sadecemerak.com/dam%C3%A4nner-nike-kyrie-4-wei%C3%9F-schuhei">dam盲nner nike kyrie 4 wei脽</a>
nike lebron xiii13 black brown http://www.qdoritsharon.com/nike-lebron-xiii13-black-brown-shoesh
xmrujo سه شنبه 27 فروردین 1398 03:43 ب.ظ
<a href="http://www.atrapaniapp.com/air-jordan-retro-3-oranger-gamma-bleu-chaussuresh">air jordan retro 3 oranger gamma bleu</a> <a href="http://www.maplebeyond.com/oklahoma-state-cowboys-top-of-the-world-ncaa-rtx-visor-hatl">oklahoma state cowboys top of the world ncaa rtx visor</a> <a href="http://www.collisionsix.com/air-jordan-1-blanc-bleu-chaussuresh">air jordan 1 blanc bleu</a> <a href="http://www.todololitas.com/nike-lebron-11-negro-diffused-jade-zapatosp">nike lebron 11 negro diffused jade</a> <a href="http://www.jcwjrlaw.com/nike-air-max-90-womens-blue-white-shoesi">nike air max 90 womens blue white</a> <a href="http://www.vstsblog.com/dam%C3%A4nner-nike-roshe-yeezy-boost-gelb-lila-schuhei">dam盲nner nike roshe yeezy boost gelb lila</a>
xmrujo http://www.xmrujo.com/
 
لبخندناراحتچشمک
نیشخندبغلسوال
قلبخجالتزبان
ماچتعجبعصبانی
عینکشیطانگریه
خندهقهقههخداحافظ
سبزقهرهورا
دستگلتفکر
نمایش نظرات 1 تا 30
 
 
 
 

codebazan